Grzejniki kanałowe i ich wdrożenie w istniejących budynkach.

Wdrażanie wszelkiego rodzaju innowacji w zakresie ogrzewania naszych domów jednorodzinnych, jest jak najbardziej wskazane. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż powinniśmy regularnie poprawiać poziom oszczędności materiałów opałowych, a co za tym idzie, minimalizować poziom zanieczyszczenia środowiska. Obecnie jest to jeszcze bardziej istotne, bowiem w sezonie grzewczym, smog truje wszystkich nas. Musimy jednakże pamiętać również o kwestii tego, iż CO2 wydalany podczas spalania paliw stałych, to przede wszystkim gaz cieplarniany. Skutkiem tego, doprowadzamy do ogrzewania się klimatu na naszej planecie. Skutki zaś dla człowieka będą po prostu katastrofalne.

Grzejniki kanałowe jako efektywne wykorzystanie energii cieplnej.

Bardzo istotnym może się tutaj okazać kwestia jak najlepszego, najpełniejszego wykorzystania energii cieplnej, jaką dysponujemy w naszym budynku. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wykorzystać cała energię wytwarzaną przez kocioł grzewczy. Skutkiem tego, zanieczyszczenia generowane przez kocioł idą całkowicie na marne. Dlatego też, poprzez wdrażanie bardziej efektywnych systemów grzewczych, jak również poprze ocieplenie budynku, możliwe będzie osiągnięcie odpowiedniego poziomu efektywności całego systemu grzewczego w danym budynku. Bardzo dobrze Pd tym kątem prezentują się na przykład nowoczesne grzejniki kanałowe będące unowocześnieniem technologicznym tradycyjnych grzejników ściennych. Będą one charakteryzować się stosunkowo sporą poprawą efektywności w stosunku do grzejników ściennych, ale także zagwarantują nam mniejszy wpływ na ograniczenie możliwości estetycznych. Warto przyjrzeć się kwestii tego, jak grzejniki kanałowe będą korzystnie wpływać na ogrzewanie naszych budynków jednorodzinnych i nie tylko.

Jak działa grzejnik kanałowy?

Wspomnieliśmy już o tym, iż grzejnik kanałowy stanowi nieco wydajniejszą formę tradycyjnie stosowanych grzejników ściennych. W tym przypadku jest to całkowitą prawdą. Przede wszystkim musimy powiedzieć, iż grzejnik kanałowy zapewnia nam o wiele lepszy poziom rozprowadzania ciepłego powietrza w pomieszczeniu. W tradycyjnych grzejnikach ściennych, proces ten realizowany jest w oparciu o zasadę konwekcji. Ciepłe powietrze, ogrzewane przez płyty grzejnika, unosi się ku górze, wypychając zimne powietrze w dół i kierując je znowu do grzejnika. Siłą rzeczy, prędkość rozprowadzania ciepłego powietrza po pomieszczeniu, uzależniona będzie od temperatury grzejnika. W przypadku zaś grzejników kanałowych, będzie to obieg wymuszony pracą wentylatora. Dzięki temu też, ciepło rozprowadzane jest znacznie szybciej. Skutkiem tego zaś, jest to po prostu efektywniejszym rozwiązaniem, gdyż nie potrzeba tak dużo energii na wstępne rozgrzanie pomieszczenia. Wentylator pracuje na niedużych obrotach i cicho, co jest ważne z punktu widzenia komfortu. Ważne jest także to, iż w trakcie już pracy, szybsze i efektywniejsze rozprowadzanie ciepła, gwarantuje nam wyższy poziom komfortu. Pomieszczeni wolniej się wychładza, co jest bardzo ważne z punktu widzenia efektywności całego systemu grzewczego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: