Własny dom jednorodzinny i jego budowa.

Któż z nas nie chciałby mieć swojego własnego, wymarzonego domu jednorodzinnego, z przepięknym ogrodem, w którym spędzanie wolnych chwil, dawałoby niesamowitą ilość radości i przyjemności. Z całą pewnością każdy planuje prędzej czy później rozpocząć budowę swojego domu. Niemniej jednak wcześniej, trzeba będzie zająć się innymi, bardziej istotnymi kwestiami. Chodzi nam tutaj głównie o zebranie niezbędnych funduszy, zakup działki budowlanej i wybór projektu domu. Z cała pewnością kwestia wyboru projektu, będzie tutaj odgrywać najważniejszą rolę w kwestii przyszłej eksploatacji domu. Musimy tak wybrać projekt domu, aby przede wszystkim było nas stać na realizację, ale też, aby nasz dom spełniał pewne standardy energetyczne.

Dobór projektu do działki budowlanej.

Szukając odpowiedniego projektu domu do naszych potrzeb, będziemy musieli uwzględnić wiele kwestii, z czego jedną z najważniejszych jest rozmiar naszej działki. Jest to bardzo istotna, bowiem wiele projektów ma swoje konkretne wymagania co do wymiarów działki. W projekcie wręcz bardzo często określone będą bardzo wyraźnie minimalne wymiary długości i szerokości działki. Jest to istotne, bowiem sam dom nie może być postawiony bezpośrednio w granicy. Zawsze trzeba zachować dystans, który nie tylko będzie zgodny z wymogami, ale pozwoli nam też na komfort podczas prac pielęgnacyjnych, na przykład przy standardowym koszeniu trawnika. warto tutaj od razu wziąć pod uwagę fakt, aby na działce pozostało także trochę miejsca na ogród, w którym będziemy mogli się relaksować letnimi wieczorami. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą się okazać kompletne projekty domów wraz z ogrodami. W takich sytuacjach, dostajemy kompletne rozwiązanie aranżacyjne całej działki, łącznie z domem, ogrodem, czy też innymi zabudowaniami gospodarczymi oraz ogrodowymi. Z całą pewnością jest to rozwiązaniem o wiele wygodniejszym, niż osobne planowanie ogrodu i domu.

Koszt zakupu projektu.

W kwestii kosztów, z reguły sytuacja wyglądać będzie podobnie w każdym biurze projektowym. Sam projekt, przygotowany i sprzedawany seryjnie wielu różnym użytkownikom, będzie kosztować w graniach 2000 PLN. Niemniej jednak, jeśli zdecydujemy się na jego indywidualizację, przeróbki i dostosowanie do naszych potrzeb i wymagań, trzeba będzie liczyć się z dodatkowymi kosztami. Ostatecznie zawsze możemy zlecić wykonanie projektu domu od zera zgodnie z naszymi wytycznymi, odnośnie przestrzeni użytkowej poszczególnych pomieszczeń i ich lokalizacji. Jest to co prawda opcja najdroższa, niemniej jednak gwarantująca nam maksymalnie wysoki poziom komfortu i wygody. Dostajemy tutaj projekt domu, nad którym mamy pełną kontrolę w procesie jego powstawania. W zasadzie można nawet powiedzieć, iż to my decydujemy o wszystkich kwestiach, zaś architekt zajmuje się jedynie prawidłowym wykonaniem projektu, aby był on zgodny z obecnie obowiązującymi normami budowlanymi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: